YANGIN DANIŞMANLIĞI

Günümüzde en çok meydana gelen ve en çok zarar oluşturan problemlerden birisi de yangındır. Yangınlar, önlenmemesi durumunda çok ciddi sorunlara yol açabilir. Kurum ve kuruluşlarda meydana gelebilecek yangın, risklerini belirleme ve bunların önlenebilmesi meydana gelebilecek zararı en aza indirebilecek tedbirleri ortaya çıkarmaktır. Amaç, muhtemel çıkabilecek yangın tehlikelerine karşı önceden hazırlıklı olmak veya olası yangın esnasında can ve mal kaybını asgariye indirmek, alınacak gerekli yangın önlemlerini ve bu önlemlere ait kuralları belirlemektir. Deneyimli yangın eğitim uzmanlarımızın bilgi ve tecrübeleri ile yangın risk analizi değerlendirme çalışmalarını en güvenilir şekilde yapmakta ve hazırlanan bu çalışmalar sonucunda oluşturulacak olan raporları riskin olduğu bölgedeki çalışan kişilerin toplam mevcuduna göre belirlemekteyiz.

KEŞİF, PROJE VE TEKLİFLENDİRME

Yurtiçi ve yurtdışında her türlü binalara ve konutlara ait küçük projelerden büyük projelere kadar, uluslararası standartlara uygun (sulu, kuru, gazlı) yangın söndürme, ihbar sistemleri, alarm panelleri, kontrol odaları cihaz ve malzemelerinin tespiti, ardından müşteri için gerekli önerileri içeren efektif yangın ihbar ve müdahale sistemi projesi hazırlanması konularında hizmet vermekteyiz. Yangın yönetmeliğine uygun yeterlilikte hazırlanacak olan proje içerisinde, olması gereken malzemenin niteliği ve görevi detaylı olarak belirtilecektir.

MALZEME TEMİNİ

Termo Yangın ve Mühendislik şirketi olarak, uluslararası tedarikçilerimizden UL, FM sertifikalarına sahip ve NFPA standartlarına uygun olarak üretilen malzemeler temin edilmektedir. Tüm ürünlerimizde TSE, ISO, EN, VdS standartları mevcuttur. Yüksek kaliteli ve garantili yangın söndürme sistemlerimiz, uzun yıllar işletmenizin yangına karşı korunmasına katkı sağlayacaktır. Temin edilen malzemeler, teknik kadromuz tarafından test ve kontrolleri yapıldıktan sonra, sorunsuz bir şekilde siz değerli müşterilerimize teslim edilmektedir.

UYGULAMA VE MONTAJ

Yangın söndürme sistemlerinin montajı uzman mühendis ve teknik ekiplerimiz tarafından, proje liderinin kontrol ve koordinesinde yapılmaktadır. Daha sonra mühendislerimiz tarafından test prosedürleri uygulanmakta ve fonksiyon testleri gerçekleştirilmektedir. Bu testlerden sonra ilgili sistem çalışır halde kullanıcıya teslim edilmektedir.

SÜPERVİZÖRLÜK VE DEVREYE ALMA

Termo Yangın ve Mühendislik şirketi olarak, malzemesini temin ettiğimiz yangın söndürme ve algılama sistemlerinin anahtar teslim kurulumunun yanı sıra, satışını yaptığı ekipmanların montajı için ihtiyaç duyulan süpervizörlük hizmetini de uluslararası norm ve standartlara uygun bir biçimde organize etmektedir.

KONTRATLI PERİYODİK BAKIM

Yangın söndürme ve algılama sistemlerinin fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebilmesi ve uzun yıllar verimli bir şekilde aksamadan çalışabilmesi için standartları ilgili kurumlarca ve üretici firmalarca belirlenmiş prosedürlerin uygulanarak periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Endüstriyel tesislerde gerek firmamız tarafından kurulmuş, gerekse farklı firmalar tarafından farkı ekipmanlar kullanılarak kurulmuş olan yangın algılama ve söndürme sistemlerinin uzun yıllar sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışabilmesi için NFPA 25, TS EN 12845 ve TS CEN/TS 54-14 standartları gereğince uygun takvim ve raporlamalar çerçevesinde periyodik bakım, gerektiği hallerde tamir ve/veya parça değişme işlemleri, test, iyileştirme konusunda kontrat bazlı hizmet verilmektedir.